• Z wizytą w teatrze

• 22 listopada 2023 r.  grupa  „Żabki” i „Pszczółki” wybrały się do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie pt. „Misiaczek”. Jak sam tytuł podpowiada, głównym bohaterem jest mały niedźwiadek, który nie może zapaść w zimowy sen.

Tuż przed spektaklem dzieci zwiedziły Piwnice Lalek, gdzie podziwiały bogaty zbiór lalek, masek, rekwizytów teatralnych, kostiumów, a nawet całych dekoracji. Zachwytom nie było końca.

• CZEKOLADOWE SZALEŃSTWO

• 5 grudnia w naszym przedszkolu z okazji mikołajek odbyły się warsztaty czekoladowe prowadzone przez firmę "Animacje fascynacje". Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne oraz kreatywne myślenie. Po miłym powitaniu przez dwa elfy dzieci przeszły do stolików, gdzie tam mogły zająć się pracą twórczą. Przedszkolaki otrzymały  formy, które wypełnione były płynną czekoladą. Każde dziecko stworzyło własnoręcznie swoją wymarzoną tabliczkę czekolady, którą po skończonych warsztatach zabierał do domu i dzielił się z najbliższymi. Dzieci miały okazję bawić się formami z czekolady, ozdabiać je a przy okazji podjadać co nieco.  W czasie, gdy formy tężały w lodówce, przedszkolaki  miały czas na ozdabianie swojego pudełka na czekoladę. Nauka przez zabawę w warsztatach czekoladowych nabrała wyjątkowego charakteru. Dzieci przeniosły się w zupełnie inny świat, w której przemiła atmosfera i zaangażowanie organizatorów  pozwoliło rozwinąć ich umiejętności kulinarne oraz obudzić  kreatywność. Można stwierdzić, że dzieci czerpały nieograniczoną radość podczas zabawy z czekoladą.