• PSIA LEKCJA

• W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z grupy Pszczółki biorą  udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym o bezpieczeństwie dzieci i psów „PSIA LEKCJA”, organizowanym  przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom.

Głównym celem programu jest zachęcanie dzieci do zaangażowania się w działania na rzecz zwierząt, zdobicie wiedzy na temat opieki nad psem i komunikacji  z czworonogiem oraz niesienie pomocy dzieciom w szpitalach.

Dzięki programowi dzieci zdobędą podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz tego jak może pomagać innym.

W roku szkolnym 2023/2024 grupa Pszczółki wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym o bezpieczeństwie dzieci i psów „PSIA LEKCJA”, organizowanym  przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami na temat własnych psów. Dowiedziały się, że psy bardzo często ratują ludzkie życie oraz pomagają w powrocie do zdrowia.

Podczas spotkań przedszkolaki poznały sygnały, za pomocą których psy się z nami komunikują. „Mówią nam”, że są głodne, zadowolone, złe lub smutne. Poznały oznaki psiej miłości oraz zachowania, które denerwują naszego psa.

Rozmawialiśmy również o tym, jak należy zachować się podczas spotkania z obcym psem. Przećwiczyliśmy bezpieczną pozycję „żółwika”. Program uwrażliwił przedszkolaki na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół.