Dnia 07.10. 2024 r. przedszkolaki z grupy Pszczółki, Sówki i Biedronki uczestniczyły w prelekcji edukacyjnej dotyczącej kampanii „Bezpieczny przejazd”, przygotowanej przez pracownika PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. W spotkaniu brali również udział przedstawiciele Straży Ochrony Kolei.
Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych.
Dzieci dowiedziały się, co to jest przejazd kolejowo – drogowy i jak bezpiecznie powinni zachować się piesi, rowerzyści i kierowcy w jego pobliżu.
Podczas zajęć przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt. „Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”, który pomógł najmłodszym utrwalić znajomość znaków drogowych znajdujących się przy przejeździe kolejowo-drogowym oraz zrozumieć ich znaczenie.
Mamy nadzieję, ze spotkanie przyczyni się do podniesienia świadomości dzieci w zakresie zagrożeń wynikających z niezachowania należytej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych.
Na koniec przedszkolaki otrzymały odblaski i kolorowanki, które obrazują zasady ruchu na przejazdach kolejowo – drogowych oraz bezpieczeństwo promujące kampanię.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.