•  

          ROK SZKOLNY 2023/2024

          Wychowawczyni: Anetta Śliwowska

           

           

          RAMOWY ROZKŁAD DNIA

          6.30 – 8.00 PRZYCHODZIMY DO PRZEDSZKOLA

          Schodzenie się dzieci w grupach dyżurujących. Gry, zabawy i zajęcia dowolne wg pomysłów dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Zabawy integrujące grupę. Oglądanie książek, czasopism, rozwiązywanie zagadek, rebusów, łamigłówek. Zabawy dowolne. Praca indywidualne z dziećmi. Wykonywanie zadań indywidualnych, kończenie prac z dnia poprzedniego. Obserwacja pedagogiczna. Rozmowy kierowane z dziećmi zgodne z tematyką kompleksową i zainteresowaniami dzieci. Zabawy ruchowe.

          8.00 – 9.00 GIMNASTYKUJEMY SIĘ, PRZYGOTOWUJEMY DO ŚNIADANIA,

          Ćwiczenia poranne według zestawów ćwiczeń. Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka i przygotowaniem do śniadania. Kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku. Czynności higieniczne po posiłku.


          9.00 – 9.30 ŚNIADANIE

          9.30 – 10.30 UCZESTNICZYMY W ZABAWACH I SYTUACJACH EDUKACYJNYCH
          Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego, wyzwalające aktywność dziecka w różnych sferach rozwojowych.

          10.30 – 11.00   BAWIMY SIĘ DOWOLNIE W SALI

          Zabawy swobodne dzieci lub przy niewielkim udziale nauczyciela. Praca indywidualna z dzieckiem.

          11.00 – 12.00  SPACERUJEMY, BAWIMY SIĘ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

          Gry i zabawy ruchowe na powietrzu, w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowo-ogrodnicze, spacery i wycieczki. W przypadku nieodpowiedniej pogody gry i zabawy ruchowe w salach.
           

          12.00– 12.30 PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO OBIADU, OBIAD
          Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka   oraz przygotowaniem do obiadu. Kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku.

          12.30 – 14.30 - zajęcia dodatkowe wg harmonogramu zajęć, realizacja [rojektu Kasztanowe przedszkole

          lub

          12.30-14.30 - BAWIMY SIĘ W KĄCIKACH ZAINTERESOWAŃ LUB NA PLACU ZABAW
          Zabawy ruchowe, edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci, obserwacja pedagogiczna, praca indywidualna, udział w zajęciach dodatkowych.

          14.30-15.00 JEMY PODWIECZOREK
          Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka oraz  przygotowaniem do posiłku.
          Kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku.

          15:00-17:00 BAWIMY SIĘ W KĄCIKACH ZAINTERESOWAŃ LUB NA PLACU ZABAW

          Zabawy edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy integrujące grupę zróżnicowaną wiekowo, zabawy swobodne na placu zabaw.
          Rozchodzenie się dzieci.

          Podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest w godzinach 7.30 – 12.30

          Dzieci należy przyprowadzić do godz.8.00, a odbierać najwcześniej  od godziny 12.30

           

          Pszczółki witają

           

          Pierwsze dni w naszej grupie upływały nam na wspólnej zabawie. Było to czas, abyśmy się dobrze poznali. Znamy nasze imiona i wiemy jakie są nasze ulubione zabawy. W naszym „ULU” jest gwarno, miło i wesoło.

           

          Bezpieczni na drodze.

          W minionym tygodniu utrwalaliśmy zasady ruchu drogowego. Znamy już podstawowe znaki drogowe i potrafimy wyjaśnić ich znacznie. Nasze umiejętności ćwiczyliśmy w terenie podczas wyjścia na skrzyżowanie. W utrwaleniu zasad bezpieczeństwa pomagała nam piosenka pt. „Ruch uliczny”.

           

          „Ruch uliczny”

          Kiedy rano idę z mama do przedszkola,
          przechodzimy przez ruchliwe skrzyżowanie.
          Samochody jada szybko, każdy w swoja stronę –
          My stoimy i czekamy, aż światło będzie zielone.

           

          Ref. Zielone światło – możesz iść,
          Czerwone światło – stój i czekaj!
          Gdy zielone znów zabłyśnie,
          Śmiało idź, nie zwlekaj.

           

          Na plecaku odblaskowe mam światełka
          I przechodzę przez ulicę tam, gdzie zebra.
          Mama albo tata mocno trzymają mnie za rękę,
          bo wiem o tym, z dorosłymi na drodze zawsze bezpieczniej.

           

          Ref. Zielone światło………………….

           

          Jesień w ogrodzie

          W dniach 9-13 października w naszej grupie było gwarno jak na straganie. Wszystkim naszym działaniom towarzyszyły warzywa z naszych ogrodów. Każde dziecko przyniosło jedno warzywo gdyż poznaliśmy cyfrę 1. Do poznanej już literki O dołączyło A. Bawiliśmy się w chemików. Sprawdzaliśmy  za pomocą wywaru z fioletowej kapusty jaki odczyn ma np. mydło, proszek do pieczenia, ocet i sok z cytryny. Dużo zabawy sprawiły zabawy plastyczne. Samodzielnie zrobiliśmy marchewkę z origami i dynię z pomarańczowych paseczków.

          Przygotowania do zimy

           

                           W  dniach 13-17 listopada podczas zajęć w przedszkolu rozmawialiśmy o przygotowaniach do zimy zwierząt i poznawaliśmy ich nazwy. Codziennie rano dzieci w dobry nastrój wprowadzała powitanka „Pani Jesień dzieci wita”. Sześciolatki słuchały opowiadania o Heli i Leonie pt. „Jak dokarmiać zwierzęta”, które stało się wstępem do swobodnych wypowiedzi na temat mądrego dokarmiania zwierząt i różnych zwierzęcych przysmaków. Zastanawiały się na tym, co lubią ptaki, i samodzielnie wykonały przekąski z szyszek, tłuszczu i różnych ziaren. Tak przygotowane przysmaki przedszkolaki zawieszą na drzewach i krzewach w ogrodzie, gdy nadejdzie zima. Podczas wyjścia na dwór obserwowały zachowania ptaków. Nie zabrakło również ćwiczeń gimnastycznych. Dzieci poznały  kolejną literę D, d drukowaną i pisaną. Utrwalały wiadomości na temat ptaków odlatujących i pozostających w Polsce. Wykonywały zadania z treścią, których bohaterami były ptaki. Starszaki rozszyfrowywały nazwy ptaków w języku migowym a następnie zadanie ukryte w kodzie QR.

          W czwartek dzieci poznały nową piosenkę pt. „Sąsiadeczka wiewióreczka”, uczyły się jej słów na pamięć. W piątek zapoznawały się ze zwyczajami i wyglądem nietoperza, dowiedziały się m.in., czy nietoperz gromadzi zapasy, oraz wykonały model tego ssaka z wyprawki podczas zajęć plastyczno-technicznych.

          Nasze ciało

                      W dniach 20-24 listopada podczas zajęć staraliśmy się poznać tajemnice naszego ciała. Każdego ranka dzieci integrowały się przy gimnastycznej powitance pt. „Głowa, ramiona, kolana…”, „Head, shoulders, knee and toes”  w języku angielskim. W poniedziałek słuchały opowiadania o przygodach Heli i Leona pt. „Poznajemy świat”, którego bohaterowie uczyli się odkrywać rzeczywistość za pomocą pięciu zmysłów i dowiedzieli się, że z wiekiem w ciele człowieka zachodzą różne zmiany. Dzieci dowiedziały się, ile mamy kości i jak je można zobaczyć. Korzystając z pomocy dydaktycznych, mogły sprawdzić, w jakim miejscu w naszym ciele znajduje się np. żołądek, płuca lub wątroba. Poznały literę Y, y oraz  sposób jaj  kreślenia. Następnie dzieliły na sylaby i głoski wyraz „lody”, wymieniały imiona, w których występuje głoska y. Pracowały również indywidualnie, rozwiązując zadania w swoich kartach pracy i ćwicząc czytanie. Dzieci poszerzały wiadomości na temat przedmiotów służących do utrzymania czystości i pielęgnacji. Podczas samodzielnej pracy przy stolikach układały kształt grzebieni z nakrętek, kodowały kubki do mycia zębów i dorysowywały kreski w szczotkach do włosów zgodnie z podanymi liczbami. Dzieci wykonały też pracę plastyczno-techniczną ze swoich wyprawek pt. „Zdrowa kanapka” i wzięły udział w quizie podsumowującym pt. „Nasze ciało”.

          Dzień Pluszowego Misia

          Dnia 27 listopada 2023 r. nasze przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile.
          Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, szare oraz białe. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów. 
          Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy. Dodatkowo w tym dniu odbyły się pierwsze zabawy na śniegu.

          Zima tuż, tuż.

          Dni od 4 do 8 grudnia poświęcone były zimowej aurze. Dzieci rozmawiały o zimowej pogodzie i zjawiskach jej towarzyszących.

                      Każdego dnia ranki sześciolatkom umilała powitanka „Pani Zima wszystkich wita”.

          Początek tygodni rozpoczęły od wysłuchania opowiadania o Heli i Leonie pt. „Lepimy bałwana”, które stało się wstępem do rozmowy na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie oraz emocjom im towarzyszącym. Tego dnia dzieci kolorowały sylwety ubrań, a także segregowały obrazki z ubraniami na zimowe oraz letnie.

          Wtorek był bardzo słodkim dniem, gdyż dzieci wzięły udział w warsztatach robienia czekolady. Poznały literę R, r, pisaną i drukowaną, ćwiczyły słuch fonematyczny oraz umiejętności grafomotoryczne podczas różnego rodzaju zabaw dydaktycznych i ruchowych, a także działań w kartach pracy. Została wprowadzona liczba 6 na podstawie zabaw matematycznych i grafomotorycznych.

          Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Kolorowe szybki”, które stało się pretekstem do wykonania własnych lodowych kolorowych witraży, które pozostawione na dworze zmieniły swój stan z ciekłego na stały. Teraz są zimową ozdobą naszego małego jeszcze kasztanowca. Rozmawialiśmy też o wyglądzie i tworzeniu się płatków śniegu. Badały sensorycznie śnieg i lód, odszukiwały ślady tych dwóch zjawisk przyrodniczych na drzewach, sprzętach w ogrodzie.

          W środę odwiedził nas Mikołaj, który przyszedł z workiem prezentów, które sprawiły dzieciom wielką radość.

          Nie brakowało również codziennych wyjść na świeże powietrze – sześciolatki rozwijały małą i dużą motorykę, a także obserwowały zimową przyrodę, nabywając wrażliwość na otaczający je świat natury. Przedszkolaki codziennie wypełniały także indywidualnie karty pracy, utrwalając i rozszerzając swoją wiedzę oraz ćwicząc zdobyte umiejętności.

          Spotkanie pierniczkowe

          7 grudnia 2023r. w grupie „Pszczółki” odbyło się  „Spotkanie pierniczkowe”. Podczas warsztatów piernikowych dzieci ze swoimi mamami wspólnie zagniatali ciasto, wałkowali,  a następnie wycinali  kształty pierników.  Po upieczeniu pierników zaczęło się  wspólne ozdabianie za pomocą kolorowych lukrów i dekoracyjnych posypek. Końcowym etapem naszego spotkania była degustacja kolorowych smakołyków.

          Dokarmianie ptaków

          Już na początku  grudnia dzieci z grupy Pszczółki rozpoczęły dokarmianie ptaków. W sadzie przed szkołą zawiesiły karmniki oraz szyszki  ze specjalnie przygotowaną karmą. Dokarmianie ptaków to ogromna frajda dla dzieci oraz doskonały sposób, aby rozwijały empatię, odpowiedzialność i obowiązkowość.

           

          Jasełka

          21 grudnia 2023 r.w grupie Pszczółek odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Z niecierpliwością wyczekiwały nadejścia specjalnego gościa. Radość była ogromna. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół.

          Zajęcia w grupie Pszczółek nt. emocji z „Kolorowym potworem”

          Dnia 9.01.24 r. dzieci uczestniczyły w zajęciach z psychologiem szkolnym, podczas których przypomnieliśmy sobie podstawowe emocje. Dzieci wysłuchały bajki „Kolorowy potwór”, a następnie wykonywały zadania,⁣, które zostawiły w listach „emocjonalne potworki”. Dzieci m.in. opowiadały o swoich emocjach i przedstawiały sposoby na radzenie sobie ze złością.

          Uczniowie chętnie wykonywali zadania, za które zbierali pieczątki i naklejki. Podczas spotkania było dużo śmiechu i zabawy.

           

           

          „Wszystko jest muzyką”

                      W dniach 5-9 lutego 2024 r. Omawialiśmy tematykę związaną z szeroko pojętą muzyką. Każdego ranka sześciolatki bawiły się przy powitance pt. „Stańmy wszyscy obok siebie”.

               W tematykę tygodnia wprowadziło przedszkolaki opowiadanie K. Wierzbickiej o Heli i Leonie zatytułowane „Muzyka”. Tego dnia oglądały i porównywały wygląd różnych sprzętów grających, współczesnych i dawnych. W dalszej części zajęć starszaki wydobywały dźwięki z różnych rekwizytów i rozważały, czy wszystkie dźwięki są dla nich tak samo przyjemne. Swoje odczucia próbowały też namalować farbami. Cała grupa zagrała w muzyczne kalambury. W ciągu kolejnych dni dzieci uważnie dowiedziały się, w jaki sposób podzielić instrumenty na perkusyjne, dęte i strunowe. Natomiast podczas zajęć głównych sześciolatki poznały literę N, n drukowaną i pisaną. Doskonaliły także słuch fonematyczny, podając przykłady wyrazów rozpoczynających się głoską n, tropiły głoskę n w środku innych słów i poznały piosenkę o nowej literce. Podczas wykonywania zadań w kartach pracy ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową i grafomotorykę. W trakcie zajęć dzieci powtarzały za nauczycielem muzyczny rytm. W części głównej zajęć dzieci poznały piosenkę pt. „Panie z Wiolinowa”, określały jej nastrój, rozmawiały o treści, uczyły się refrenu. W tym dniu przedszkolaki wskazywały przyjemne i nieprzyjemne dźwięki, ćwiczyły czytanie i rozwiązywały zagadki słowne o instrumentach. Natomiast podczas zajęć plastyczno-technicznych z wykorzystaniem wyprawki samodzielnie wykonały gitary.           

          Najsmaczniejszym dniem w tym tygodniu był „Tłusty czwartek”, każde dziecko zjadło pysznego pączka – tak na szczęście.

           

          BAL KARNAWAŁOWY

          "W karnawale, w karnawale

          Dzieci bawią się wspaniale,

          W karnawale każdy chce,

          Tańczyć, śpiewać, bawić się "

          „W kosmosie”

                      W dniach od 26 lutego do 1 marca podczas zajęć w przedszkolu zgłębialiśmy tematy związane z kosmosem, a każdego poranka dzieci bawiły się przy powitance „Poranne słoneczko wita nas”.

          W tym tygodniu dzieci słuchały kolejnego opowiadania o Heli i Leonie pt. „Układ słoneczny”, które stało się źródłem ciekawostek o planetach. Podczas zajęć dydaktycznych poznały nazwy wszystkich ośmiu planet, dowiedziały się, czym jest orbita i w jaki sposób planety poruszają się dookoła Słońca. Rozwiązywały zagadki słowne o poszczególnych planetach i zrozumiały, do czego służy teleskop. Poznały również literę P, p drukowaną i pisaną. Podczas zajęć wprowadzających nową literę dzieci układały model sylabowy i głoskowy wyrazu „planeta”, uczyły się poprawnie artykułować nową głoskę i określały miejsce jej występowania w różnych słowach, a także podawały przykłady innych słów, rozpoczynających się tą głoską. Ponadto śpiewały piosenkę o nowej literze. Układały P, p z małych, wyciętych z gazet obrazków, kreśliły ją w powietrzu i na podłodze. Nowo zdobyte wiadomości i umiejętności wykorzystały, wykonując zadania w kartach pracy. Dzieci oglądały zdjęcia różnych pojazdów kosmicznych, porównywały ich wygląd. Wykonały nawet statek kosmiczny. Dowiedziały się również, kim jest astronauta i jak nazywał się pierwszy człowiek, który poleciał na Księżyc. Później przedszkolaki poznawały znak równości =. Podczas zabaw sprawdzały liczbę figur geometrycznych w różnych zbiorach i tam, gdzie było ich tyle samo, kładły znak =. W czasie indywidualnej pracy przy stolikach przedszkolaki układały rakietę z figur geometrycznych według wzoru, przeliczały figury oraz uzupełniały zapisy równań matematycznych odpowiednimi cyframi i znakami. Dzieci poznały też nową piosenkę pt. „W kosmosie”, której słów uczyły się na pamięć i ilustrowały jej treść ruchem.  Nie brakowało również zabaw i spacerów na świeżym powietrzu.

          W wiosennym ogrodzie

                      Dni 2-5 kwietnia to  czas zgłębiania tematów związanych z wiosną w ogrodzie.

          W poniedziałek dzieci rozpoczęły od słuchania opowiadania o Heli i Leonie pt. „Wiosenne porządki”, które stało się źródłem informacji o pracach, jakie wykonuje się wiosną w ogrodzie i koniecznych do tego narzędziach. Podczas zajęć dydaktycznych dzieliły na sylaby i głoski nazwy ogrodowych prac porządkowych oraz przydatnych narzędzi. Dowiedziały się również, czego potrzebują rośliny do życia, i posadziły różne rośliny oraz  zasiały nasiona. Poznały literę C, c drukowaną i pisaną, uczyły się poprawnie artykułować nową głoskę i określały jej miejsce w różnych słowach, a także podawały przykłady innych słów rozpoczynających się głoską c. Nowo zdobyte wiadomości i umiejętności wykorzystały, wykonując zadania z kart pracy: ćwiczyły czytanie, pisały po śladzie i zaznaczały nową literę w tekście. Poznawały kolejny znak matematyczny, znak dodawania +. Podczas zabaw matematycznych układały równania i zastępowały literkę „i” znakiem dodawania. W piątek poznały budowę tulipana. Później polisensorycznie poznawały nasiona fasoli, które posadziły w specjalnym pojemniku. Podczas zajęć plastyczno-technicznych sześciolatki wykonały miniogródek z przebiśniegiem wykonanym metodą origami.

          W czasie wolnym bawiły się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz dbały o porządek w sali.

           

          W świecie książek

          Dni od 8 do 12 kwietnia poświęcone były książkom i miejscom, w których można je znaleźć. Dzieci poznały etapy powstawania książki od pisarza do czytelnika.

                      Poranki umilała powitanka „Rano w naszej grupie”, która wprowadzała przedszkolaki w dobry dzień.

                      Jak w każdy poniedziałek dzieci słuchały kolejnej opowieści o przygodach Heli i Leona zatytułowanej „Dbamy o książki”, która stała się początkiem rozmów na temat sposobów troszczenia się o książki, wartości, jakie niesie ich czytanie, oraz zabaw językowych. Sześciolatki poznały literę F, f pisaną i drukowaną, ćwiczyły słuch fonematyczny oraz umiejętności grafomotoryczne podczas różnego rodzaju zabaw dydaktycznych i ruchowych. Ćwiczyły odejmowanie i liczenie podczas zabawy. Zaczęły nawet tworzyć własną książkę. W czwartek dzieci odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Juchnowcu Kościelnym. Wykonały swoją własną zakładkę do książki.

          W tym tygodniu nie zabrakło również codziennych wyjść na świeże powietrze. Przedszkolaki regularnie rozwiązywały także indywidualnie karty pracy, utrwalając i rozszerzając swoją wiedzę oraz ćwicząc zdobyte umiejętności.

                      Drodzy Rodzice, jesteście autorytetem dla swojego dziecka! Jeśli sami będziecie czytać oraz czytać dziecku, ono zdecydowanie chętniej będzie sięgało po książkę.

          „Na wiosennej łące”

          W dniach od 22 do 26 kwietnia dzieci odkrywały jakie tajemnice kryją się na łące. Poznawały zwierzęta i rośliny, które można na niej spotkać.

          Poranki rozpoczynała powitanka pt. „Na zielonej łące”, którą  ilustrowały ruchem.

          W poniedziałek słuchały opowiadania o Heli i Leonie „Piknik na łące”, które stało się wstępem do rozmowy o pożytecznych owadach, takich jak mrówki i pszczoły, sposobach pomagania im przez człowieka oraz do swobodnych wypowiedzi na temat właściwego zachowania się w naturalnym środowisku, jakim jest łąka. We wtorek słuchały wiersza pt. „Biedronka”, wykonywały wiosenne prace w ogrodzie. Tego dnia poznały również literę Ł, ł pisaną i drukowaną, ćwiczyły słuch fonematyczny oraz umiejętności grafomotoryczne, podczas różnego rodzaju zabaw dydaktycznych i ruchowych, a także działań w kartach pracy. W środę przedszkolaki trenowały swoje umiejętności i kompetencje matematyczne podczas zabaw ruchowych i dydaktycznych: „Droga do…”, „Konkurs skoków”, „Kto wyższy?”, „Dłuższy – krótszy”, „Mierzymy”, W czwartek poznały nową piosenkę pt. „Wiosenny bal”, do której wykonały improwizację muzyczną z użyciem instrumentów. W piątek brały udział w „Wiosennym masażyku”, słuchały odgłosów łąki, wizualizując sobie to, o czym opowiadał nauczyciel, rozmawiały na podstawie zdjęć i ilustracji o barwach ochronnych żab, wykonały pracę plastyczno-techniczną „Łąka – żaba” . W tym tygodniu nie zabrakło również codziennych wyjść na świeże powietrze, gdzie dzieci rozwijały małą i dużą motorykę, korzystając ze sprzętów i pomocy, oraz obserwowały wiosenną przyrodę.

          „Majowe święta”

                   W dniach 29 i 30 kwietnia omawialiśmy tematykę związaną z majowymi świętami. Każdego ranka sześciolatki bawiły się przy powitance pt. „Na powitanie”.

               W tematykę tygodnia wprowadziło nas opowiadanie o Heli i Leonie zatytułowane „Nasz kraj – Polska”. Po wysłuchaniu go dzieci zastanawiały się, jakie narodowe święta obchodzimy w maju, jakie mamy symbole narodowe i czym jest konstytucja.

          Poznały również słowa „Mazurka Dąbrowskiego” i dowiedziały się, jaką postawę należy przyjąć przy śpiewaniu hymnu.

          Podczas zajęć plastyczno-technicznych z wykorzystaniem wyprawki zrobiły mapy swojego kraju, wylepiając szablon czerwoną plasteliną, przyklejając nazwy dużych miast i wyklejając Wisłę. Przedszkolaki wzięły udział w konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej, w którym Pszczółki zajęły  pierwsze i drugie miejsce.

          Ogromnym zainteresowaniem cieszył się ludowo-patriotyczny pokaz mody.

          W minionym tygodniu wszystkie przedszkolaki przebywały również na świeżym powietrzu i korzystały z zabaw swobodnych, a każde wyjście było okazją do doskonalenia umiejętności samoobsługowych.