• Spotkanie z ratownikami

• W dniu 23 maja 2023 r . gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników medycznych z  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo pouczające spotkanie, w którym wzięły udział wszystkie  przedszkolaki
            Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych było przygotowanie  dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
            Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
            Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie. Każde dziecko miało możliwość przeprowadzenia na fantomie masażu serca.
            Na zakończenie przedszkolaki obejrzały karetkę pogotowia i zapoznali się z jej wyposażeniem. Na koniec dzieci dostały od  Panów kolorowanki.

• Problemy z logowaniem do dziennika elektronicznego

• Szanowni Państwo w związku z wieloma zgłoszeniami dotyczącymi problemeu z zalogowaniem się do Librusa informujemy,iż należy zalogować się się w trybie incognito lub zmienić przeglądarkę internetową.W przypadku dalszych probpemów należy kontaktować się z pomocą techniczną pod numerem   Tel. 32 350 85 8