• Poznajemy teatr Kamishibai – zajęcia edukacyjne w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

• Na początku czerwca 2023 r. zakończyła się w naszym przedszkolu seria zajęć edukacyjnych realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. oraz innowacji pedagogicznej Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów przy wykorzystaniu teatrzyku Kamishibai. Podczas naszych spotkań dzieci poznały pochodzenie i zasady działania teatrzyku Kamishibai.  Przedszkolaki wysłuchały także kilku książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. przeczytanych im przez uczniów klas IV i V. Dzieciom najbardziej spodobały się książki: Groszki, Legenda o Skarbniku, Czerwony Kapturek czy Jak żyje Ziemia.

Agnieszka Słomińska

• SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

• Dnia 29.05. 23r. Gościliśmy w naszym przedszkolu Strażaków Ochotników z OSP Lewickie. Przyjechali do nas swoim wozem strażackim. Przypomnieli dzieciom jak prawidłowo wezwać pomoc w razie potrzeby oraz zaprezentowali wóz z jego wyposażeniem. Każde dziecko mogło usiąść na miejscu strażaka. Serdecznie dziękujemy za cenną lekcję.

• Obchody Światowego Dnia Książki w przedszkolu

• Na przełomie kwietnia i maja 2023 roku świętowaliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Książki. Z tej okazji przedszkolaki posłuchały piosenek o książkach oraz obejrzały animację „Jak powstaje książka?” i film edukacyjny „Książka z panem Nauczanką”. Dzieci przypomniały sobie zasady korzystania z książek oraz wykonały zakładki do książek i plakaty związane z hasłem tego dnia.