• Pasowanie na Przedszkolaka. 20 września 2022 r.

• „Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego lizaka"  dokonał  uroczystego „Aktu pasowania", a Panie wręczyły dyplomy , starszaki zaśpiewały piosenkę po czym udaliśmy się na  słodki poczęstunek  do  sal , gdzie dalej świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka . Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci,  jak i nauczycieli.

• PRZEDSZKOLAKI UCZĄ SIĘ DBAĆ O ZĘBY

• 19 września dzieci z grup Żabek, Biedronek, Sówek i Pszczółek miałymożliwość uczestniczenia w warsztatach dotyczących higieny jamyustnej. Spotkanie poprowadziła Wolontariuszka z warszawskiej FundacjiWiewiórki Julii. Przedszkolaki poznały podstawowe informacje na tematbudowy jamy ustnej oraz uczyły się prawidłowo szczotkować zęby zapomocą szczoteczki elektrycznej i manualnej.Przed nami jeszcze cztery spotkania z Wolontariuszką Fundacji, a każdez nich będzie kształcić u dzieci wiedzę i umiejętności służące dbaniu o zdrowie jamy ustnej.

• Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

• 14 września 2022 r. trzy grupy przedszkolne (Sówki, Pszczółki i Biedronki) uczestniczyły w spotkaniu autorskim online z panem Marcinem Koziołem – pisarzem, autorem m.in. takich książek dla dzieci i młodzieży jak: „Skrzynia Władcy Piorunów”, „Tajemnica przeklętej harfy”, „Gwiazda Blachonosego”, „Psyjaciele”, „Docent Pięć Procent i … szalona historia komputerów”, „Bajka o bąkach i jednym trzmielu”, seria książek „Stajnia pod tęczą” (napisana wspólnie z panią Katarzyną Dowbor) oraz „Pogoda dla puchaczy” (stworzona wspólnie z panem Bartkiem Jędrzejakiem).

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji w przedszkolu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0., a jego tematem była seria książek „Pogoda dla puchaczy”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie książki napisał pan Marcin Kozioł oraz poznały wiele przyrodniczych ciekawostek, związanych z jego utworami. Spotkania miały interaktywny charakter i były bardzo ciekawe. Dzieci rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania autora.

A. Słomińska

A. Śliwowska

P. Kozub

A. Pućkowska

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Z przyjemnością informujemy, że Przedszkole w Zespole Szkół im. ks. J. Popiełuszki zostało beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. W ramach realizacji Priorytetu 3. tego Programu wsparcie finansowe w kwocie 3750 złotych zostanie przeznaczone na zakup nowości wydawniczych oraz realizację działań promujących czytelnictwo.